Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Prezydent do sportowców

Dodano: rok temu Czytane: 270 Autor:

Bieżnię już mamy, teraz szykujemy się do budowy hali.

Prezydent do sportowców
20 najlepszych sportowców minionego roku otrzymało stypendia Miasta Świnoujście na 2018 rok. Wczoraj wraz z rodzicami i trenerami spotkali się z Prezydentem Świnoujścia Januszem Żmurkiewiczem oraz jego zastępcą Pawłem Sujką.
- Spotkanie z wami to dla mnie prawdziwa przyjemność – mówił prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Jesteście młodymi ludźmi, którzy dają przykład innym. Jesteście też żywą promocją naszego miasta. Gratuluję wam osiągnięć, ale gratuluje również waszym rodzicom i trenerom, którzy was na co dzień wspierają i trenują.
Każdy ze stypendystów będzie co miesiąc otrzymywał od 200 do 650 złotych.
To może nie są duże kwoty, ale na pewno będą dla was takim finansowych zastrzykiem, który pomoże w spełnieniu marzeń, zamierzeń – dodał prezydent Janusz Żmurkiewicz.
Wśród stypendystów są zawodnicy z klubów: MLK Maraton, ULKSW Pomorze Świnoujście,  Ludowego Uczniowskiego Klubu  Sportowego  Berserker's  Team Świnoujście,  Świnoujskiej Akademi Karate Kyokushin, oraz tenisista stołowy Paweł Mazuryk .
Na spotkaniu zabrakło stypendystów z ULKSW Pomorze Świnoujście, którzy wczoraj brali udział w zawodach. Byli natomiast ich rodzice.
Spotkanie było okazją do  rozmowy o tegorocznych sportowych planach naszych zawodników i ich klubów oraz o świnoujskiej infrastrukturze sportowej; o tym co już jest i co  miasto planuje wybudować. Lekkoatleci chwalili bieżnię i kompleks  do uprawiania różnych dyscyplin lekkiej atletyki, który od ubiegłego roku istnieje na miejskim stadionie.  Dobrze wypowiadali się także o położeniu bieżni właśnie na tym stadionie.
Obiekt jest osłonięty drzewami, dzięki czemu nie ma tam porywów wiatru – mówili. – Dobrze się biega.
Jeszcze w tym roku bieżnia powstanie na boisku przy ulicy Białoruskiej na Warszowie – powiedział prezydent. – Także w tym roku ma ruszyć budowa kompleksu sportowego przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki. Będzie basen i hala sportowa.
Prezydent dodał, że zdaje sobie sprawę, iż w Świnoujściu potrzeba dużej hali sportowej. Takiej, która mogłaby pomieścić kilkuset zawodników i nie mniejszą liczbę publiczności.  Potwierdzili to zawodnicy i trenerzy.
Chcemy taką halę wybudować w miejscu obecnej przy ulicy Piłsudskiego – mówił prezydent. – W tym roku zabezpieczyliśmy środki na przygotowanie koncepcji, a w przyszłym zlecilibyśmy projekt i budowę.

Tekst i zdjęcia BIK UM Świnoujście
 
Źródło: BIK UM Świnoujście
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela portalu.
Kliknij i dołącz do naszej grupy info.swinoujscie.pl na facebooku.