Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Jest odpowiedź w sprawie portu kontenerowego.

Dodano: rok temu Czytane: 578 Autor:

Po piśmie radnego Sławomira Nowickiego.

Jest odpowiedź w sprawie portu kontenerowego.
Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Dariusz Słaboszewski zapewnia, że gdy będą gotowe wszystkie warianty koncepcji ewentualnego powstania portów kontenerowego w Świnoujściu, to zostaną one przedstawione opinii publicznej. To fragment odpowiedzi na pismo w tej sprawie przewodniczącego Komisji Budżetu i Gospodarki Rady Miasta Świnoujście Sławomira Nowickiego.
Zostałem zobligowany przez radnych, członków komisji do monitorowania sprawy terminala kontenerowego i to robię. Ostatnio w mediach pojawiały się informacje, jakoby koncepcja budowy portu była już gotowa. Stąd moje pismo do prezesa Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście o jasną, konkretną odpowiedź, jak sprawa wygląda – wyjaśnia Sławomir Nowicki.
Prezes Dariusz Słaboszewski pisze, że obecnie zarząd portów  jest na etapie odbioru koncepcji budowy terminalu kontenerowego. Dodaje jednak, że jednocześnie zarząd spółki widzi potrzebę zlecenia dodatkowych analiz w zakresie przygotowania wariantów infrastruktury dostępowej do terminalu. W tej chwili nie wiadomo jednak, kiedy i czy w ogóle taka pełna koncepcja powstanie.
Od planów do realizacji daleka droga. Nie oznacza to jednak, że nie będę sprawy pilnował – zaznacza radny Sławomir Nowicki. - Dopilnuję, aby  - jeśli w ogóle powstanie taki pełny dokument – to został on publicznie przedstawiony mieszkańcom, radnym i wszystkim zainteresowanym; a także, aby wszyscy, którzy będą mieli jakiekolwiek pytania mogli je zadać i uzyskać pełną odpowiedź.
 
Źródło: BIK UM Świnoujście
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela portalu.
Kliknij i dołącz do naszej grupy info.swinoujscie.pl na facebooku.