Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

O samorządzie, mieście i „Biedronce”

Dodano: rok temu Czytane: 273 Autor:

Prezydent z uczniami.

O samorządzie, mieście i „Biedronce”
Uczniowie piątej i szóstej  klas Szkoły Podstawowej nr 2 na Warszowie zaprosili prezydenta miasta Janusza Żmurkiewicza, aby opowiedział im, jak funkcjonuje lokalny samorząd. Spotkanie odbyło się w ramach zajęć programowych.
Po pytaniach widać było, że młodzież dobrze przygotowała się do rozmowy – mówi prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz.
Uczniowie pytali o rozwój Świnoujścia, nowe inwestycje, ale również o sprawy codzienne, którymi żyją mieszkańcy tej części miasta, na przykład ……. kiedy znów otwarty zostanie sklep „Biedronka” oraz co prezydent sądzi o ewentualnym powstaniu terminala kontenerowego.
Rozmowa dotyczyła również  bardziej luźnych  tematów:  dzieciństwa prezydenta, marzeniach, wnuczce.
Na zakończenie spotkania uczniowie przekazali prezydentowi upominek – pięknie oprawione zdjęcie swojej szkoły ze specjalną dedykacją. Prezydent zrewanżował się im, wręczając każdemu uczniowi nowo wydaną płytę znanego szantmana Jurka Porębskiego.
Ponieważ pytań było bardzo dużo, prezydent zaprosił młodzież  do urzędu miasta, gdzie dokończą spotkanie. Na pytanie:  „kiedy?” młodzież odpowiedziała :”najlepiej już jutro”.
 
Tekst i fot. BIK UM Świnoujście
 
Źródło: BIK UM Świnoujście
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela portalu.
Kliknij i dołącz do naszej grupy info.swinoujscie.pl na facebooku.