Dzisiaj jest: 20.7.2019, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

W sprawie portu kontenerowego

Dodano: rok temu Czytane: 478 Autor:

Komisja pyta prezesa zarządu morskich portów.

W sprawie portu kontenerowego
Komisja Budżetu i Gospodarki Rady Miasta Świnoujście zwróciła się do Prezesa Zarządu  Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. ,na piśmie, z pytaniem o aktualne  prace nad  koncepcją budowy głębokowodnego terminala kontenerowego w Świnoujściu.
Członkowie Komisji chcą, aby prezes oficjalnie i jednoznacznie odpowiedział, czy prawdą jest, jakoby była już gotowa wspomniana koncepcja.
– Takie nieoficjalne informacje ukazują się w lokalnych mediach, powielają je także niektórzy radni – mówi przewodniczący komisji Sławomir Nowicki. – Uważam, że w tej sytuacji prezes zarządu morskich portów powinien jednoznacznie wypowiedzieć się, jaka jest prawda.
Radny dodaje, że oficjalna wiadomość na temat aktualnego stanu prac w sprawie portu kontenerowego, pozwoli na przekazanie mieszkańcom Świnoujścia rzetelnej informacji oraz ucięcie wszelkich spekulacji na ten temat, jakie krążą teraz po mieście.
Jeśli natomiast prezes potwierdzi fakt istnienia gotowej koncepcji budowy portu, to  zdaniem przewodniczącego Sławomira Nowickiego, powinien ją przedstawić na posiedzeniu Komisji Gospodarki i Budżetu lub na nadzwyczajnej sesji RM Świnoujście.
- Temat ten poruszy również Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz na posiedzeniu Rady Nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin  Świnoujście, które odbędzie się w Szczecinie w najbliższy poniedziałek- informuje Robert Karelus rzecznik prezydenta Miasta
 
Źródło: BIK UM Świnoujście
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela portalu.
Kliknij i dołącz do naszej grupy info.swinoujscie.pl na facebooku.